Tragjike/ Po blinte bukë, ekzekutohet me armë zjarri reperi i njohur (Foto)

Foto ilustruese

Një ngjarje e rëndë ka ndodhur mbrëmjen e djeshme në Memphis, SHBA. Reperi i famshëm amerikan, Young Dolph, është ekzekutuar me armë zjarri.

Reperi 36-vjeçar ndodhej në një furrë buke kur u vra nga një person që e qëlloi nga dritarja e një makine.

Po blinte bukë! Ekzekutohet me armë zjarri reperi i njohur amerikan

Young Dolph njihej për disa hite dhe bashkëpunime të suksesshme muzikore në zhanrin Hip Hop/Rap. Ai kishte publikuar në korrik të këtij viti albumin e tij të ri të titulluar “Paper Route Illuminati” në bashkëpunim me reperin Paper Route dhe disa reperë të tjerë.

LEXO EDHE  Në një lidhje me Bora Zemanin? Atdheu u jep fund aludimeve