‘Merr zarfa nëpër cepa…’/ Plas në ‘Opinion’ mes Zhejit dhe Ristanit: Ti rri tapë …

Ka patur përplasje dhe debate të forta në emisionin ‘Opinion’ mes analistit Artur Zheji dhe ish-Sekretarit të Përgjithshëm të PD, Arben Ristani.

Ndërsa diskutohej se kush është i preferuar për Edi Ramën si kundërshtar Sali Berisha apo Lulzim Basha, ka nisur dhe debati mes Zhejit dhe Ristanit.

Ka qenë fillimisht Ristani i cili e ka akuzuar Zhejin si person që përfiton nga qeveria pasi paguhet, çka ka sjellë më pas edhe përlasjen e fortë mes tyre.

Pjesë nga debati:

Zheji: Je jurist, nuk mund të më sjellësh ti mua macen si shembull e unë të ta marr provë. Po flasim për benifite.

LEXO EDHE  DETAJE/ 35 mijë euro për një pasaportë greke. Porositësi i vrasjes së komisarit Artan Cuku “spiunoi” kreun e grupit të falsifikatorëve

Ristani: Edhe ti ke ca benefite, merr ca zarfe diku.

Zheji: Çfarë që jam komshi me ty. Dëgjo unë të kam për dhe ty tapë nëpër cepe.

Ristani: Ruaju mos merr zarfe poshtë e lartë.

Zheji: Modero alkoolin se dëmton neuronet. Stë fola nën brez modero alkoolin.

Ristani: Ruaji dhe mos merr zarfa.

Zheji: Zarfa ke marrë ti.