Vra*ja në Fier/ Dyshohet se 8-vjeçari është abuzuar sek*ualisht nga Klodiani

Dalin detaje të reja nga krimi makabër që ndodhi pasditen e djeshme në Fier, ku një 38-vjeçar rrëmbeu dhe vrau me kazmë fqinjin e tij të mitur, 8-vjeç Mateo Vasiu. Prokuroria dyshon se i mituri mund të jetë abuzuar seksualisht nga Klodian Çalamani.

Vogëlushi dje nuk kishte shkuar në shkollë se vëllai i madh ishte me temperaturë dhe duhet të kujdesej për të, pasi prindërit ishin në punë.

Fëmija nuk ishte nisur në shkollë, mësimi do të ishte në mesditë. Ai ka edhe një vëlla tjetër 14-vjeç, më i madhi, por nuk ka shkuar dhe sipas të afërmve nuk do të shkonte në shkollë ditën e djeshme sepse vëllai i tij ishte me temperaturë dhe ishte i sëmurë. Prindërit kanë qenë në punë.