Sërish viktima nga një tornado në Siçili

Siçilia është goditur sërish nga moti i keq, duke shkaktuar vdekjen e një personi.

Një person ka humbur jetën në mëngjes në komunën Modika në jug të Italisë, që gjithashtu u godit nga tornado, njoftoi brigada e zjarrfikësve në Twitter.

Javët e fundit, stuhitë me shi të dendur kanë përfshirë sërish Siçilinë.

LEXO EDHE  E rëndë/ Digjet banesa, vdesin 4 persona, mes tyre edhe 2 të mitur

Që nga e marta, tornadot kanë goditur vazhdimisht brigjet e ishullit, duke shkaktuar frikë tek banorët. Siçilianë të shumtë postuan video të tyre në internet.

Përveç kësaj, janë raportuar stuhi të forta dhe përmbytje. Në fund të tetorit, tre persona humbën jetën nga përmbytjet e mëdha pranë Katanias në Siçilinë lindore.