Publikohet video/ Si u v*a biznesmeni shqiptar në Greqi, autorët e maskuar hapin zjarr nga BMW-ja

Dalin pamjet e atentatit me pasojë vrasjen e biznesmenit shqiptar në Athinë, Marius Dhiamandi dhe plagosjen e kushëririt të tij, Juxhin Bajrami. Ngjarja ndodhi mbrëmjen e kaluar pranë një pike karburanti, biznes në pronësi të shqiptarit të vrarë.

Nga pamjet e fiksuara nga kamerat e sigurisë së karburantit, shihet se si një makinë afrohet me shpejtësi pranë viktimës dhe hap zjarr në drejtim të tij.

Ky i fundit përfundon direkt i shtirë përtokë, ndërsa autorët, që kanë përdorur silenciator, kanë qëlluar disa herë në drejtim të tij, madje dhe një plumb ia kanë drejtuar në kokë. Për pasojë, nga të shtënat i plagosur mbeti edhe punonjësi i këtij karburanti, kushëriri i shqiptarit, Juxhin Bajrami.