Koronavirusi në Greqi/ 87 humbje jete dhe 6682 të infektur në 24 orët e fundit

Regjistrohen 6682 raste të reja me koronavirus në Greqi, ndërsa 87 persona kanë humbur jetën. Mësohet se numri i përgjithshëm i rasteve është 853.841.

Ndërkohë, bëhet e ditur se numri i pacientëve në intubim është 561, ndërsa mosha mesatare e tyre është 65 vjeç. Po ashtu thuhet se nga pacientët e intubuar, 466 janë të pavaksinuar.

LEXO EDHE  Alarm për bombë në qendër të Shkupit, nis evakuimi i institucioneve

Që nga fillimi i epidemisë janë regjistruar gjithsej 17 012 vdekje.