Bayern Munich, 3 raste të reja me Covid-19 në skuadër

COVID-19 nuk di të largohet nga Bayerni Munich dhe duket sikur ka ‘zënë rrënjë” në këtë skuadër.

Sipas mediave gjermane në klubin bavarez janë shfaqur 3 raste me covid-19. Mbrojtësi Josip Stanisi, menaxheri Bastian Wernscheid dhe një tjetër pjesëtar i stafit që nuk është bërë akoma emri i tij publik.

LEXO EDHE  Ekzekutimi i boksierit të njohur, dalin pamje nga vendngjarja (Foto)

Ky sigurisht është një lajm i keq për Bayern, pasi vetëm 2 ditë para sfidës me Augsburg rezultojnë pozitiv pjesëtarë të skuadrës.

Lajm i mirë është sepse nuk ka lojtarë të karantinuar sepse gjatë ditëve të fundit nuk ka pasur kontakte me personat e infektuar.