Shqipëria U19 mbyll me fitore kualifikueset, skuadra e Cungut dominon ndaj Maqedonisë së Veriut

Shqipëria ka fituar ndeshjen e parë kualifikueset e Europianit. Kuqezinjtë e vegjël mposhtën bindshëm Maqedoninë e Veriut, me rezultatin 3-1.

Skuadra e Armando Cungut u tregua dominuese përgjatë gjithë ndeshjes. Në minutën e 19’ kaluan në avantazh me Matën, i cili shënoi me penallti. Në fudnin e pjesës së parë miqtë barazuan me  Talakov.

Në pjesën e dytë Shqipëria ishte e papërmbajtshme. Ata arritën të shënonin dy herë brenda 2 minutash. Në fillim ishte Pjeshka në minutën e 48’, më pas Bibo realizoi golin e tretë. Kuqezinjtë krijuan raste të tjera por pa mundur të konkretizojnë.

LEXO EDHE  VIDEO/ Shënon Benzema, Reali barazon ndaj Sevillas

Pas humbjes me Francën dhe barazimin me Serbinë, më në fund Shqipëria merr fitoren e parë në grupin 7. Kuqezinjtë shkojnë në kuotën e 4 pikëve.