Rënie e çmimit të Bitcoin dhe jo vetëm – kriptovalutat me ‘humbje të mëdha’

Monedhat digjitale duhet të pranojnë humbjen e madhe që ndodhi në fillim të javës.

Bitcoin vlente më shumë se 66,000 dollarë të hënën në mëngjes.

Por më pas kriptomonedha më e madhe u ra në vlerë papritmas dhe aktualisht po tregtohet për gati 60,000 dollarë.

LEXO EDHE  Koronavirusi në Itali/ 43 humbje jete dhe mbi 15 mijë të infektuar në 24 orët e fundit

Situata nuk duket më e mirë as për monedhat e tjera digjitale: Ethereum ra nga 4,700 në 4,300 dollarë brenda natës. Binance Coin, Solana, Cardano, XRP dhe Polkadot janë gjithashtu “thellë në të kuqe”.