Pas arrestimit/ Policia publikon foton e autorit të krimit barbar në Fier, i dënuar me katër vite burg në 2006

Pak orë pas ngjarjes horror që ndodhi në një fshat të Fierit, ku një 8 vejçar rrëmbehet teksa luante me biçikletë dhe vritet në oborrin e një banese, policia publikon foton e autorit.
Ai ka pranuar autorësinë, ndërsa ende nuk dihen detajet lidhur me shkaqet që e çuan në kryerjen e këtij krimi dhe nëse ka krime të tjera përveça atyre që tashmë janë bërë publike.
Klodian Çalamani nuk ka treguar pendesë për krimin. Mësohet se ka thënë para policisë se është ai autori dhe asgjë më tepër.
Ndërkohë familjarët kërkojnë dënimin e tij, madje varje në mes të fshatit.

LEXO EDHE  Spaho – Bardhit: Vetëm prerja e kokës ju ndan nga karrigia. Hajde në “Foltore”, do shpëtosh

Skeda

Klodian Todi Çalamani dtl 20.04.1983
Me vendimin nr. 256, date 06.12.2006 te Gjykates Fier eshte denuar me 4 vjet burg per vepren penale Heqje e paligjshme e lirise, neni 110 K. Penal. Arrestuar me date 10.05 2006.
Liruar nga IEVP Rrogozhine me date 06.08.2009