Një shqiptar debuton në ligën më të fortë të futbollit amerikan

Foto: TSN

Kosovari Lirim Hajrullahu ka debutuar në National Football League (NFL), liga dhe sporti më popullor në Shtetet e Bashkuara.

Hajrullahu luajti në fitoren e Dallas Cowboys ndaj Atlanta Falcons. 31 vjeçari luan në pozitën e gjuajtësit, ndërsa debutimi i tij është vlerësuar lart nga analistët dhe mediat sportive atje.

Debutimi i tij ka qenë lajm në mediat sportive amerikane. 31 vjeçari nga Gjilani po vlerësohet si një përforcim i madh për Dallas.

LEXO EDHE  Humbja ndaj Vllaznisë, Ilir Daja fajëson mungesën e topave: Na i zhdukën pas kartonit të kuq, më pëlqeu presingu i skuadrës

Shumë media të mëdha e kanë treguar historinë e tij duke e përshkuar si një djalosh të ikur nga lufta kur forcat serbe sulmuan qytetin e tij, për tu bërë storie suksese.