Mali i Zi-Turqi, publikohen formacionet zyrtare

Në orën 20:45 luhen ndeshjet e fundit kualifikuese për Botërorin 2022. Kanë mbetur vetëm pak pikëpytje mbi skuadrat që do kualifikohen. Interes më të madh ka në grupin G, ku Hollanda ka ndeshje direkte me Norvegjinë për kreun.

Hollandezët momentalisht gjenden në vendin e parë me 20 pikë, por që rrezikohen seriozisht nga Turqia dhe Norvegjia, të cilat kanë nga 18 pikë secila dhe kualifikimi nuk është vendosur ende. Gjithashtu do të luhen ndeshjet e Grupit E dhe Grupit D, ku interes ka për fazën ‘play –off’.

LEXO EDHE  Topi i artë? Ramos: Shpresoj ta fitojë Messi

Mali i Zi-Turqi, formacionet zyrtare: