Lëkundje tërmeti në M.Veriut, ndihet edhe në Shqipëri. Ja sa ballë ishte

Një tërmet ka goditur pak minuta më parë Maqedoninë e veriut. Mësohet se magnituda e tërmetit ishte 3.2 në shkallën Rihter.

Thellësia e tërmetit u llogarit 2 kilometër nën sipërfaqe duke bërë që lëkundjet të ndihen goxha

LEXO EDHE  Histori shqiptare/ Nëna dhe vajza përplasen në emision për pronën: Të të vijë turp ...

Lëkundjet janë ndjerë dhe në Dibër. Kujtojmë që pak ditë më parë Dibra u godit nga një tërmet 4.7 ballë.