Horrori në Fier/ Çalamani e goditi fillimisht të miturin me lopatë dhe më pas …! Detaje të reja nga krimi tmerrshëm

Detaje të tjera tronditëse dalin në lidhje me ngjarjen e rëndë që tronditi opinionin publik ku një 8-vjeçar mor peng nga një 38-vjeçar dhe u gropos.

Ngjarja, ndodhur në fshati Graçalle. Autori i krimit 38-vjeçari, Klodian Çalamani pasi e a ka marrë në banesë e tij  të miturin re ka goditur këtë të fundit, në kokë me lopatë.

LEXO EDHE  Aksident në Tiranë, makina përplas këmbësorin

Fill pas kësaj ai e ka groposur në baltë, në oborrin e banesës së tij, ku jetonte i vetëm.

Ai njihej nga komuniteti i fshatit si person problematik me pije, tashmë i ndodhur pas hekura ku ka pranuar edhe krimin, ndërsa hetimet vijojnë për zbardhjen e plotë të kësaj ngjarje të rëndë.