“E mora në shtëpi dhe e vra*a”/ 38-vjeçari pranon kri*in, zbardhet dëshmia

Klodian Çalamani i cili rrëmbeu dhe groposi djalin e fqinjit, në Fier ka pranuar krimin para autoriteteve. Mësohet se ai ka pranuar vrasjen e 8-vjeçarit pas pyetjeve dhe presioneve nga ana e policisë.

“E mora në shtëpi. E vrava dhe e groposa me baltë në oborr”. Ky ka qenë rrëfimi makabër i autorit të dyshuar, ndërsa mësohet se autori ka qënë në gjendje të droguar.

Nga informacionet paraprake mësohet se pikënisja e hetimeve për të kryer kontrolle në banesën e Klodian Çalamënit erdhi për faktin se 38-vjeçari ishte i skeduar nga drejtësia për një tjetër pengmarrje disa vite më parë, por edhe për faktin se biçikleta me të cilën fëmija po bënte xhiro është gjetur pranë shtëpisë së 38-vjeçarit.

Grupi hetimor dhe forca të shumta policie ndodhen në fshatin Greçalli për të zbardhur ngjarjen.
LEXO EDHE  Merrej me rritje kanabisi, shqiptari me 8 pseudonime deportohet nga Anglia (EMRI)