‘Kuvendi i PD më 18 Dhjetor’/ Vokshi: Vendim ilegjitim, Kryesia ka më shumë anëtarë të emëruar se të zgjedhur

Deputetja dhe kryetarja e Lidhjes Demokratike të Gruas, Albana Vokshi ka reaguar pas propozimit të Lulzim Bashës në mbledhjen e Kryesisë, për të thirrur mbledhjen e Kuvendit Kombëtar në 18 dhjetor.

Gjatë mbledhjes së Kryesisë, Vokshi ka replikuar me Bashën, duke deklaruar se vendimi i sotëm i Kryesisë është nul.

Sipas Vokshit, PDS ka në strukturat e saj vendimmarëse më shumë të emëruar se sa të zgjedhur.

LEXO EDHE  A duhet të mburremi ende me luftën heroike dhe 28 mijë yje që shndërrijnë për çdo km katror?

Vendimi që do të marrë Kryesia është ilegjitim, sepse partia ka më shumë të emëruar se të zgjedhur“, i është drejtuar Albana Vokshi, Lulzim Bashës.

Ajo ka theksuar gjithashtu se mbledhja e Kuvendit Kombëtar do të jetë në datën 11 dhjetor, siç ka vendosur anëtarësia e këtij forumi me shumicë dërrmuese. /Syri.net