Koronavirusi në Itali/ 44 humbje jete dhe mbi 5 mijë të infektuar në 24 orët e fundit

Në Itali janë regjistruar 5144 raste të reja me koronavirus nga 284, 825 teste të realizuara.

Sipas Ministrisë së Shëndetësisë 44 pacientë kanë humbur jetën. Gjithashtu autoritetet bëjnë me dije se numri i pacientëve në terapi intensive dhe shtrimet në spitale janë në rritje.

LEXO EDHE  VIDEO/ Endri Hasa i PD: Përfaqësuesi i Tom Doshit firmosi si delegat i Sali Berishës

Shkalla e pozitivitetit është rritur me 2,1% . Aktualisht në Itali 120, 875 persona janë pozitivë me Covid.

Sakaq në 24 orët e fundit janë shëruar 3510 pacientë.