Koncerti tragjik i Travis Scott/ Ndërron jetë pas lëndimeve të shumta fansi 9-vjeçar

Amy Harris/Invision/AP

Një djalë 9-vjeçar, i cili ishte në koma prej disa ditësh pasi u lëndua në festivalin “Astroworld” në Teksas, ka vdekur.

Ezra Blount ishte në spital për shkak të gjendjes së rëndë shëndetësore, dëmtime të trurit dhe organeve të tjera që nga 5 nëntori.

LEXO EDHE  Ish-banorja e "Big Brother 4" komenton historinë Beatrix-Donald: Është nxitur nga presioni

9 persona të tjerë, të moshës 14 deri në 27 vjeç, u vranë dhe qindra të tjerë u lënduan kur turma filloi të shtyhej drejt skenës.