FOTO/ Shqipëri-Andorra, caktohet arbitri i ndeshjes

Foto: Uefa.com

Mbrëmjen e nesërme, Shqipëria do të zbresë në fushë për tu përballur me Andorrën për sfidën e fundit eliminatore të Botërorit.

Kjo do të jetë ndeshje pa objektiva për kuqezinjtë, por fitorja është detyrim për të hedhur pas krahëve humbjen turpëruese me Anglinë.

Ndeshja i është besuar një gjyqtari letonez, Andris Treimanis i cili nuk ka një karrierë të pasur me ndeshje ndërkombëtare.

Treimanis punon paralelisht dhe si avokat në Letoni, i cili është dhe profesioni i tij i dytë. Asistentët dhe gjyqtari i katërt do të jenë letonez, por VAR-i i është besuar belgut Laurenc Viser.
Gjyqtar: Andris Treimanis (Letoni)