Bardhi ndjek në rrjete sociale Aleks Sorosin (Foto)

Gazmend Bardhi, Sekretari i Përgjithshëm i emëruar i Partisë Demokratike i ka bërë ‘like’ një postimi të djalit të miliarderit Soros, Aleksit. Ky i fundit kishte zëvendësuar flamurin amerikan me atë të komunitetit LGBT me ngjyrat e ylberit.

Duket se PD me Bashën e Bardhin po heqin dorë edhe publikisht nga ideologjia konservatore, duke e zëvendësuar atë me ideologjinë majtiste të Xhorxh Soros, armikut të konservatorëve dhe familjes tradicionale në të gjithë botën.

LEXO EDHE  Përplasja PD-LSI, Braimllari: Gazment, lër mandatin e deputetit dhe përballu me drejtësinë

Kjo i jep kuptim edhe heshtjes së PD-së së Bashës  dhe Bardhit për skandalin e formularit me “Prindin 1 dhe Prindin 2”

Sigurisht që duhet respektuar e drejta e z. Bardhi për të mbështetur komunitetin LGBT, por e kemi të vështirë ta kuptojmë përse e bën këtë gjë në postimin e një ultra majtisti, siç është Aleks Soros. /Syri.net