Protesta në Shkozë për infrastukturën, banori: Votuam Ramën, nuk po na shpërblehen votat

Banorë të Shkozës në Tiranë dolën në protestë këtë të Shtunë, duke denoncuar mungesën e infrastrukturës në zonën ku jetojnë.

Banorët thanë se shtëpitë e tyre janë izoluar pasi në lagjen e tyre nuk ka rrugë të asfaltuar, ndërsa i kanë kërkuar autoriteteve që t’i japë zgjidhje kësaj situate.

Një prej tyre tha se vota e qeverinë nuk po shpërblehet.

“Duam të na hapin rrugën pastaj të na asfaltojnë rrugën. E kam blerë shtëpinë me kredi në bankë, ne nuk kemi ku kalojmë. Jemi sikur me qen në burg. Me e lënë shpinë edhe 20 mijë lek nuk e blen kush sepse është vendi i pabanueshëm. Nuk kemi ku me dal me makina. Veliaj dhe Edi Rama të vijnë urgjent që ja kemi dhënë votën, është duke na shpërblyer për votën që i kemi dhënë. Deri në fund do shkojmë me protestë, do bëjmë rezistencën edhe me policinë edhe me të gjithë”, tha një banor i zonës.

LEXO EDHE  Sekretari i PD Elbasan: Gaz Bardhi na prit në Tiranë më 11 dhjetor, do të japim një dopio