Infektohet me koronavirus i penduari në burgun e Drenovës, transportohet në spital

Covid-19 ka prekur të penduarin e drejtësisë Luftar Reçi, i cili vuan dënimin në burgun e Drenovës.

Ai ka dhënë detaje për 2 vrasje të bujshme ku sipas tij, përfshihej Emiljano Shullazi dhe Lul Berisha, ndërsa mësohet se është infektuar me Covid para pak ditësh.

LEXO EDHE  Merr flakë makina në Tiranë

Ditën e djeshme, ai është transportuar në spital.

Në burgun e Drenovës raportohet se ka ende të prekur me Covid, por institucioni nuk ka njoftuar shifra.

Pak javë më parë, 3 prej të dënuarve janë dërguar në Tiranë për shkak të gjendjes shëndetësore.