E pazakontë/ Ikin dritat në stadium, futbollisti elektriçist i rregullon! Pastaj mundet me penallti

Një rast i pazakontë vjen nga Anglia. Në ndeshjen mes Marine AFC dhe Dunston UTS FC, Divizioni i Distriktit Verior (National League, kategoria e peste ku ka ekipe profesioniste dhe joprofesioniste, ndriçimi në stadium u shua menjëherë pas fillimit të pjesës së dytë.

Prania e Philip Turnbull, elektricist gjatë javës dhe lojtar i Dunston në fundjavë, ishte avantazhi per të dy skuadrat.

Lojtari u ofrua me gatishmëri për të zgjidhur situatën dhe episodi përfundoi në rrjetet sociale.

LEXO EDHE  Inter fiton dhe parakalon Milan-in në klasifikim, Roma humbet kundër Bologna-s

Faqja zyrtare njoftoi se një elektricist do të ishte thirrur në vend, por ishte e kote… Sepse Turnbull mori pak kohë, por solli energji në stadium, duke i lejuar të dyja skuadrat të rifillonin lojën.

Marine AFC mposhti Dunston me penallti ne turin eliminator te FA Trophy, pasi ndeshja ne kohen e rregullt u mbyll 2-2…

Do kishte qene me mire qe Turnbull te mos kishte sjelle ndricimin…