Rudiger gjithmonë e më larg Chelsea, Real Madrid gati t’i dyfishojë pagën

Antonio Rudiger ka vendosur të mos vazhdojë të jetë më pjesë e Chelsea, dhe në merkaton e janarit mund ta shikojmë atë me një skuadër të re.

Marrëveshja për një rinovim të mundshëm të kontratës mes Chelsea dhe Rudiger nuk është arritur sepse kërkesat e lojtarit janë shumë të larta dhe “blutë” e londrës nuk janë gati t’i plotësojnë ato.

LEXO EDHE  Pele sërish në spital

Skuadra që përflitet se dëshiron shërbimet e mbrojtësit gjerman është Real Madridi, i cili është gati t’i plotësojë kërkesat e lojtarit për ta transferuar atë në “Santiago Bernabeu”.

Sipas “The Sun”, madrilenët janë gati t’i dyfishojnë pagën lojtarit, nga 100 mijë euro që fiton aktualisht të shkojë në 200 mijë në javë.