VIDEO/ Goditje spektakolare me roveshatë dhe dygolësh, Myrto Uzuni shkëlqen me Ferencvaros

Sulmuesi i Kombëtares, Myrto Uzuni vazhdon formën e mirë te skuadra e Ferencvaroshit.

26-vjeçari ka realizuar dy herë me 11-metërsh në sfidën ndaj Tokol për fazën e 1/16-ve të Kupës së Hungarisë. Fillimisht beratasi u tregua i saktë nga penalltia në minutën e 14-të, ndërsa 4 minuta më vonë mposhti sërish portierin po nga pika e 11-metërshit.

Ndërkohë gjatë një momenti të lojës, Uzuni ka tentuar të realizojë një supergol me roveshatë, por protieri vendas ka reaguar në kohë duke i pritur gjuajtjen sulmuesit kuqezi.

LEXO EDHE  VIDEO/ Momenti kur Armando Broja shtrin në tokë Fabinhon, por gabon në finalizim

Një shpërthim nga ana e 26-vjeçarit i cili kishte 6 ndeshje pa shënuar gol, përfshirë këtu dhe dy sfidat me Kombëtaren në sfidat ndaj Hungarisë dhe Polonisë.