Probleme me kartonët te Partizani, “ylli” i skuadrës humbet sfidën ndaj Egnatias

Partizani nuk do ketë Stenio Junior për ndeshjen me Egnatian. Demat do presin në Air Albania skuadrën e Maganit, të diel në 16:45. Braziliani i sulmit të kuq, Junior ka plotësuar numrin katër të kartonave të verdhë dhe nuk do jetë në duelin e javës së 7-të.

30 vjeçari u tregua naiv dhe mund të kishte shamngur kartonin, duke u ndëshkuar nga Hamiti pasi largoi me forcë dhe në drejtim të tifozëve një send që ishte në pistë, dje në derbin me Tiranën.

LEXO EDHE  24 ndeshje radhazi pa fitore, ekipi i La Liga barazon rekordin negativ të historisë!

Ky veprim do i kushtojë sulmuesit, me Dajën që në sfidën me Egnatian do ketë mangut sulmuesin.