Aksident fatal, humb jetën i riu shqiptar

Një 19-vjeçar shqiptar ka humbur jetën në një aksident tragjik në Itali. Aksidenti ndodhi rreth paraditen e së Dielës afër Venecias, ndërsa këtë të Marte raportohet se i riu humbi jetën në spital, ku ishte shtruar pas ngjarjes.

Shqiptari, identiteti i të cilit nuk dihet, banonte në Arzignano. Mediat italiane raportojnë se drejtuesi i mjetit dyshohet se ka humbur kontrollin e mjetit duke dalë nga rruga duke u përplasur me një barrierë betoni. 19-vjeçari ka marrë dëmtime të rënda dhe u transportua në spital, ku humbi jetën disa ditë më pas.

LEXO EDHE  Dështimi i politikës qeveritare/ Si u deformua fondi vjetor për bonusin e bebeve

Po ashtu, bëhet e ditur se në makinë udhëtonin 5 persona, shokë me njëri-tjetrin.