Nga vaksinimi i moshave të reja te doza e tretë/ Mblidhet sot Komiteti Teknik

Komiteti Teknik i Ekspertëve mblidhet sot lidhur me masat e reja që pritet të merren për vaksinimin e moshave të reja mbi 16 vjeç dhe atyre mbi 12, që kanë probleme me shëndetin.

Në të njëjtën kohë, Komiteti pritet të diskutojë për detajet e marrjes së dozës së tretë, fillimin e aplikimit te qytetarët si dhe kriteret e domosdoshme për t’u vaksinuar.

LEXO EDHE  Përplasjet në PD/ Nishani: Nuk është thjesht betejë mes Berishës dhe Bashës

Komiteti i Imunizimit ka rekomanduar uljen e fashës së grupmoshës së vaksinimit për adoleshentet plus 16 vjeç.