Maliqi: ‘Foltorja’ e Berishës është e vetmja shpresë për ringritjen e PD-së (Video)

Ish-deputeti demokrat, Lefter Maliqi, është shprehur pro ‘Foltores’ së liderit historik të PD, Sali Berisha, duke shtuar se ato janë e vetmja shpresë.

Në një intervistë për MCN, Maliqi theksoi se lëvizja e Berishës duhet të kishte ardhur më herët, por më mirë vonë se kurrë.

LEXO EDHE  Të zhdukur prej 25 nëntorit, si u zbulua vdekja e burrit dhe gruas

Unë e mbështes lëvizjen e doktor Berishës, ato janë e vetmja shpresë për një ringritje të fuqishme të PD. Kjo lëvizje duhet të kishte nisur më herët, por më mirë vonë se kurrë’, tha Maliqi.