Kritikat e Ramës, reagon Jorgo Goro

Himara ka qenë shembulli i marrë sot nga kryeministri Edi Rama si rastin më të keq për pastrimin dhe menaxhimin e plehrave.

Madje Rama tha tregoi se e kishte telefonuar vetë kryetarin e bashkisë së Himarës Jorgo Goro, kur kishte qenë me pushime në Dhërmi për të mbledhur plehrat.

Nga fillimi i takimit deri në fund, kryeministri e ka përmendur disa herë Himarën si shembull të keq.

LEXO EDHE  Aksident në Durrës, 3 të plagosur

I pyetur pas takimit nga mediat, Goro tha se ia vlejnë kritikat dhe premtoi përmirësim. “Ia vlen, do përmirësohemi”, tha ai shkurtimisht duke buzëqeshur.

Lexo edhe:

Mbetjet, Rama: Bashkia e Himarës është simboli i të fjeturit gjumë dhe maskarallëkut