Berisha: Basha i tradhtoi demokratët, në vend t’i shpallte luftë Ramës në sheshe, u mor me karriken e vet

Ish-kryeminsitri Sali Berisha, ka sulmuar sërish kreun e PD, Lulzim Basha, duke e cilësuar si tradhtarin e kauzës së demokratëve.

Berisha deklaroi se Basha menjëherë pas zgjedhjeve Basha në vend që të ngrimte popullin në protestë për të mbrojtur votën e lirë të grabitur nga Edi Rama, zgjodhi që të mbronte karriken e tij.

Në këto 8 vite patëm një opozitë të paaftë të mbronte shqiptarët dhe votat e saj. Në 25 Prill rama përdori sistemin e patronazhistëve, një sistem i vendosur fill pas rendit skllavopronar. Rama shpërndau vetëm gjatë muajit prill 91 milionë euro për të blerë vota përdori bandat për të blerë vota. Kreu i iopozitës në vend që të mbsuhte sheshet dhe të thoshte se këtë votë sta pranoj kurrë, u kthye dhe u mor me karriken e tij, na bëri një dëm të jashtëzakonshëm, sese në duhet ta penalizonim Edi Ramën, duhet të vendosnim sanksione, kurse ky vendosi të mbrojë karriken e tij, kjo përbën një tradhti për ju. Edhe Sali Berisha ka përgjegjësitë e tij, dhe unë jam këtu për të kërkuar ndjesë sepse unë e mbështeta atë’, u shpreh ish-kryeministri.

LEXO EDHE  Detaje të reja nga ngjarja e rëndë në Golem. Djali kishte denoncuar dy ditë më parë largimin nga shtëpia të mamasë së tij