U ankua për çmimin, kasapi në Greqi dhunon klientin

Një kasap në Greqi ka dhunuar brutalisht një klient në dyqanin e mishit në Heraklion të Kretës.

Sipas informacioneve gjithçka ndodhi, kur një 46 -vjeçar shkoi në një kasaphane në qytet për të blerë mish.

Pasi përzgjodhi pjesën që donte, ai shkoi në arkë ku zbuloi se çmimi ishte shumë më i lartë se ai i shkruar në dritaren e ekranit. Ai vetë u ankua tek pronari 39-vjeçar duke thënë në fund se nuk do ta blinte mishin dhe u largua nga dyqani.

LEXO EDHE  Serbët në protesta kundër Vuçiç, bllokojnë rrugë e ura

Kasapi 39-vjeçar, padyshim i zemëruar, ndoqi 46-vjeçarin dhe e sulmoi atë teksa po hipte në makinë. Kasapi e goditi me grushte në kokë ndërsa I përplaste derën me forcë në këmbën e klientit. Për pasojë 46-vjeçari pësoi frakturë në këmbën e tij. Në të njëjtën kohë, kasapi i shkaktoi shumë dëme materiale në makinë.

46-vjeçari u dërgua në spital ndërsa lajmëroi policinë duke ngritur një padi kundër kasapit.