Teuta-Tirana/ Pjesa e dytë nis “zjarr”, bardheblutë në avantazh

Në “Elbasan Arena” po zhvillohet një ndeshje spektakolare mes Teutës dhe Tiranës. Me pjesën e parë të mbyllur në barazim 1-1, me fillimin e fraksionit të dytë të lojës, janë shënuar  tre gola të shpejtë.

Fillimisht kampionët në fuqi kaluan në avantazh në minutën e 49-të. Kundërpërgjigja e bardhebluve erdhi vetëm 2 minuta më pas me anë të Totres duke rikthyer baraspeshën.

LEXO EDHE  Ishte përdorues i lëndëve narkotike, gjendet i vdekur 39 vjeçari në Maliq

Surprizat nuk kishin të mbaruar këtu, teksa Tirana merr sërish avantazhin në minutën e 64-t. Këtë herë është një supergol i Limajt nga goditja e dënimit.