Koronavirusi në Itali/ 24 v*ktima dhe 2437 të infektuar në 24 orët e fundit

Ministria e Shëndetësisë në Itali ka publikuar të dhënat e fundit të ecurisë së COVID-19 atje.

Gjatë 24 orëve të fundit janë shënuar 2.437 infektime. Nga krahu tjetër, për fat të keq, nuk e kanë fituar betejën me virusin 24 qytetarë.

LEXO EDHE  Kulluri: PD pas 11 dhjetorit do të dalë nga kriza e rëndë që ka hyrë

Shkalla e pozitivitetit është 0.6%. Rastet e kujdesit intensiv kanë rënë dhe të shtruarit gjithashtu.

Ndërsa ecuria epidemiologjike është më e qëndrueshme, shkruajnë mediat italiane.