Pa Mesin e Nejmarin, PSG fiton me përmbysje ndaj Angers

Ndonëse me mungesën e yjeve kryesore në ekip si Mesi dhe Nejmar, PSG ka fituar me rezultatin 2-1 ndeshjen e radhës në kampionat përballë Angers.

Ndonëse e mbyllën pjesën e parë në disavantazh, ekipi nga kryeqyteti nuk mund të lejonte një humbje të dytë radhazi në Ligue 1 pas asaj nga Renes.

LEXO EDHE  Shorti, Shqipëria U-19 ndjeh rivalët e eliminatoreve të Europianit 2022-2023

Golat e Danilo dhe Mbape në pjesën e dytë zhvlerësuan golin e Fulginit në pjesën e parë dhe i dhanë PSG 3 pikët e radhës, duke thelluar më tej diferencën me vendin e dytë.