Koronavirusi në Itali/ 42 v*ktima dhe 2732 raste të reja në 24 orët e fundit

Në Itali janë regjistruar 2,732 raste të reja me koronavirus nga 506, 043 teste të realizuara.

Ministria e Shëndetësisë bëri me dije se 42 pacientë kanë humbur jetën , ndërsa 3553 persona janë shëruar.

LEXO EDHE  Aksidenti i rëndë me 5 viktima, flet i mbijetuari: Nuk flej dot natën

Autoritetet shëndetësore gjithashtu njoftojnë se është ulur numri i pacientëve të shtruar në spitale.

Ndërsa shkalla e pozitivitetit është 0.5%.