VIDEO/ Takimi me delegacionin e Senatit të SHBA, Basha zbardh çështjet që ka diskutuar

Kreu demokrat, Lulzim Basha, ka zbardhur çështjet e diskutuara me një delegacion të Senatit amerikan, që vizitoi selinë e Partisë Demokratike.

Basha tha se çështjet e diskutuata kishin të bënin me situatën në Shqipëri, rolin e Partisë Demokratike në Parlament, por edhe situatën në Rajon, veçanërisht pas provokimeve serbe në kufirin në veri të Kosovës.

LEXO EDHE  Tentoi të shkonte në SHBA me diplomë fasle, 4 muaj burg për 40 vjeçarin

Kreu demokrat tha se gjithashtu miqtë amerikanë u interesuan edhe për proceset integruese dhe avancimin e agjendës europiane të Shqipërisë drejt Bashkimit Europian.

“Demokracia shqiptare ndodhet në një udhëkryq veçanërisht pas masakrës zgjedhore të 25 prillit”, tha Basha, duke shtuar se do të bashkëpunohet për të kthyer vendin në shinat e demokracisë.