VIDEO/ Lorik Cana mes legjendave të Marseille

Mbrëmjen e djeshme u luajt miqësorja midis legjendave të Marseille dhe ekipit të UNICEF ku u mbyll me rezultatin 7-4.

Mids legjendave si Didier Drogba,Ravanelli,Robert Pires,Desailly , Djibril Cisse, Nasri etj, u vu re dhe prezenca e ish-kapitenit së Shqipërisë, Lorik Cana.

Rikujtojmë se Lorik Cana ka luajtur për ekipin francez gjatë viteve 2005-2009, ku madje ka mbajtur dhe shiritin e kapitenit.

LEXO EDHE  Futbolli shqiptar/ Babai sherr me tifozët në stadium, policia arreston futbollistin në fushë

Cana ka qënë një nga lojtarët më të mirë të Marseille në atë kohë, ku ka zhvilluar 122 ndeshje dhe ka shënuar 6 herë.