Tragjike! Rrihet për vd*kje muzikanti i njohur dhe më pas hidhet në lumë (Foto)

Muzikanti britanik Thomas Kennedy është vrarë në Gjeorgji nga një “grup burrash që e rrahën deri në vdekje dhe e hodhën në një lum pas një grindjeje”, thonë autoritetet.

Trupi i muzikantit 28 vjeçar u hodh në lumin Mtkvari pranë fshatit Kvakhvreli në Gori të premten, tre ditë pasi dyshohet se u vra nga pesë persona me origjinë nga Gjeorgjia.

Giorgi Balashvili, 28 vjeç, së bashku me miqtë e tij Giorgi Okhanashvili, 17, Giorgi Kareli, 20 vjeç dhe Zura Palavandishvili, 19 vjeç, u arrestuan nën dyshimin e vrasjes së bashku me Vasil Okropiridze, 24 vjeç, të cilët mohuan çdo pjesë në komplot.

Kennedy mendohet se ishte ftuar për të pirë me të dyshuarit pasi filloi një bisedë në autobusin e rrugës Okropiridze në qytetin e Gorit, por më vonë u rrah rëndë nga grupi pas një mosmarrëveshjeje.

LEXO EDHE  Nisën flirtimet pas daljes së Semi Jaupajt, ja çfarë mendojnë banorët për Donaldin dhe Beatrixën

Një hetim i policisë thotë që Kennedy ishte gjallë, por pa ndjenja kur u hodh në lumë pasi të pandehurit u kapën nga paniku, duke besuar se ata e kishin vrarë.

Telefoni, portofoli dhe karta e kreditit të Kennedy mungonin kur ai u gjet, duke bërë që policia të niste një hetim vrasjeje kur zbuluan se telefoni i tij ishte shitur në një dyqan lokal.

Okropiridze mohoi mos njoftimin e policisë për komplotin, në të cilin ai thotë se nuk kishte pjesë. Të pandehurit e tjerë pranuan grabitjen, por mohuan vrasjen.

Të pesë të pandehurit janë ndaluar nga gjykata për dy muaj. Ata përballen nga 13 deri në 17 vjet burg nëse shpallen fajtorë në gjyqin e tyre, i cili është caktuar për 8 nëntor.