Ndahet nga jeta ambasador Rama, ish kryediplomati i Shqipërisë në Kosovë

Sot në orët e para të mengjesit u shua në moshën 70-vjeçare nga një sëmundje e rëndë diplomati i karrierres dhe ish-ambasadori në Kosovë Bashkim Rama.

Lajmin e ka bërë me dije Universiteti i Strugës, në të cilin Rama ka qënë edhe lektor. Përmes një postimi në faqen zyrtare Universiteti shpreh ngushëllime duke treguar edhe karrierën 40 vjeçare të Ramës, në diplomacinë shqiptare.

LEXO EDHE  15 të vdekur nga Covid-19 gjatë 24 orëve të fundit në Maqedoni