Kupa e Shqipërisë/ Përcaktohen tetë duelet e fazës tjetër, spikat derbi Dinamo-Tirana

Janë mbyllur dhe 4 sfidat e luajtura drekën e sotme për turin e parë të Kupës së Shqipërisë duke përcaktuar kështu dhe përballet për turin tjetër.

Grupi A do të na rezervojë një super përballje si derbi Dinamo-Tirana. Bardheblutë eliminuan në turin e parë Shkumbinin ndërsa Dinamo eliminoi Erzenin e Nevil Dedes.

Sa i përket sfidave të tjera, Partizani do të përballet me Besëlidhjen, Teuta me Korabin ndërsa Skënderbeu peshkon Bylisin.

LEXO EDHE  LIVE/ Gnabry-Lewandowski ndëshkojnë Hoffenheim, Bayern në avantazh të dyfishtë

Në Grupin B, Vllaznia do të përballet me Pogradecin, Laçi me Tomorin, Flamurtari me Kastriotin ndërsa Egnatia-Kukësi do të jetë e vetmja përballje me aromë Superioreje pas derbit.

Përballjet në Turin e Dytë të Kupës së Shqipërisë

GRUPI A

Dinamo-Tirana

Besëlidhja-Partizani

Korabi-Teuta

Bylis-Skënderbeu

GRUPI B

Pogradeci-Vllaznia

Laçi-Tomori

Flamurtari-Kastrioti

Egnatia-Kukësi