Shqiptari arrestohet si shpërndarës kok*ine, klientët i priste në lokal

Një 37-vjeçar shqiptar u arrestua nga policia italiane për trafik droge.

I riu është ndaluar në zonën e Cristos, teksa karabinierët konstatuan shqiptarin, i cili qëndronte me orë të tëra në një lokal.

Ai takonte disa persona dhe rikthehej sërish në lokal, shkruajnë mediat italiane.

LEXO EDHE  Përmbyset në mes të rrugës furgoni në Qafë-Thanë

Nga kontrolli i ushtruar në banesë, karabinierët i kanë gjetur edhe 43 gramë kokainë shqiptarit, kanabis dhe 1 mijë euro.

Janë shoqëruar në komisariat edhe disa persona, që kanë thënë se 37-vjeçari iu shiste lëndë narkotike.