Përfshihet nga flakët ndërtesa 20 katëshe, përfundojnë në spital nënë e bir (VIDEO)

Një grua dhe djali i saj kanë përfunduar në spital, pasi u lënduan mbrëmë në zjarrin që përfshiu ndërtesën 20-katëshe në pjesën jugperëndimore të Londrës.

Tre persona ishin larguar nga apartamenti pasi ishte përfshirë nga zjarri dhe 50 të tjerë vendosën të largohen para se të mbërrinte zjarrfikësja.

Siç raporton tabloidi britanik “The Sun”, në vendin e ngjarjes u dërguar 70 zjarrfikës dhe dhjetë mjete të tyre për fikjen e zjarrit. Deri më tani mbetet të panjohur shkaqet që çuan deri të shpërthimi i zjarrit, ndërsa policia ka hapur hetimet duke pyetur banorët.

LEXO EDHE  SHBA heq vizat për kroatët, nga 23 tetori udhëtojnë lirisht drejt Amerikës