Kupa e Shqipërisë, njihuni me çiftet e fazës tjetër

Foto: FSHF.org

Në mesditën e sotme u luajtën 12 sfidat e Kupës së Shqipërisë, ku u diktua forca e skuadrave të superiores që arritën të kualifikohen me goleadë për në turin tjetër, duke mos e diskutuar për asnjë moment kualifikimin. Surprizë ishte barazimi i Teutës me Luzin që është mbyllur në barazim 2-2, por përsëri “Djemtë e Detit” arrijnë të kualifikohen.

Në pritje të katër ndeshjeve të ngelura për ditën e nesërme, kemi mësuar disa prej çifteve të skuadrave që do të përballen më njëra-tjetrën.

Ndeshjet e fazës tjetër që do zhvillohen me 3 nëntor dhe ajo e kthimit me 17 nëntor janë:

Në mesditën e sotme u luajtën 12 sfidat e Kupës së Shqipërisë, ku u diktua forca e skuadrave të superiores që arritën të kualifikohen me goleadë për në turin tjetër, duke mos e diskutuar për asnjë moment kualifikimin. Surprizë ishte barazimi i Teutës me Luzin që është mbyllur në barazim 2-2, por përsëri “Djemtë e Detit” arrijnë të kualifikohen.

LEXO EDHE  Shokon Patrice Evra: Kur isha 13 vjeç më kanë pë*dhunuar

Në pritje të katër ndeshjeve të ngelura për ditën e nesërme, kemi mësuar disa prej çifteve të skuadrave që do të përballen më njëra-tjetrën.

Ndeshjet e fazës tjetër që do zhvillohen me 3 nëntor dhe ajo e kthimit me 17 nëntor janë:

Grupi A

Korabi – Teuta

Burreli-Beslidhja*/ Partizani

Dinamo-Erzeni*/ Tirana

Bylisi-Oriku*/ Skënderbeu

Grupi B

Pogradeci – Vllaznia

Tomori-Lushnja*/ Laçi

Egnatia – Kukësi

Apolonia-Flamurtari/ Kastrioti

E veçantë është ndeshja mes Apolonisë dhe Flamurtarit, sfidë e cila ka shkuar deri në shtesë dhe akoma nuk është përcaktuar skuadra fituese.