VIDEO/ “UÇK, UÇK”, çfarë ndodhi në Air Albania në fillimin e takimit Shqipëri-Poloni

Stadiumi “Air Albania” priti mbrëmjen e sotme disa mijëra tifozë për ndeshjen mes Shqipërisë dhe Polonisë, e vlefshme për kualifikueset në Botërorin 2022.

Takimi u ndërpre nga arbitri i ndeshjes, pas një goli të shënuar nga polakët, pasi tifozeria hodhi shishe uji ndaj lojtarëve të Polonisë, ndërsa festonin avantazhin.

LEXO EDHE  Liga e Konferencës/ Nuk ndalet Baseli, shënon edhe Edon Zhegrova

Në fillim të takimit, mes atmosferës dhe flamujve kuq e zi, në kor janë dëgjuar edhe thirrjet e tifozëve për UÇK-në, mes të cilëve shihej edhe një flamur i saj.