VIDEO/ Përplasja me ar*ë zjarri mes shqiptarit dhe policisë në qendër të Athinës, dalin pamjet

Një 35-vjeçar me origjinë shqiptare u plagos me armë zjarri nga policia greke në qendër të Athinës.

Ngjarja ndodhi të premten, në rrugën Marni, pas një shkëmbimi zjarri ku mbeti i plagosur edhe një polic grek.

Mediat greke kanë publikuar pamjet e momentit të ndjekjes së autorit dhe përplasjes me policinë.

LEXO EDHE  Aksident rrugor në Korçë, një i plagosur

Një grua kishte raportuar vjedhjen e automjetit dhe pas kontrolleve dhe postblloqeve të ngritura nga policia, 35-vjeçari i cili u identifikua refuzoi jo vetëm që të ndalonte, por edhe qëlloi drejt policisë me armë zjarri.

Gjithashtu mediat greke shkruajnë se 35-vjeçari në të kaluarën ka qenë i përfshirë edhe në trafikun e drogës.