Shqipëri-Poloni/ Kuqezinjtë japin shkëndijën e parë, Uzuni gabon para portës

Ka nisur sfida në Air Albania mes Shqipërisë dhe Polonisë.

Kuqezinjtë me një fitore sot do të ishin një hap larg fazës play-off që të dërgon në Botërorin 2022.

Kuqezinjtë dhanë shkëndijën e parë me Uzunin, por sulmuesi gaboi para portës. Në minutën e 9-të  Ramadani vjedh topin në gjysmëfushën kundërshtare dhe e çon te Manaj. Ky i fundit nuk pason te Uzuni por tenton vetë. Topi devijohet dhe shkon te Uzuni por Kryçoviak kthehet dhe largon gjithçka,

LEXO EDHE  Real Madrid triumfon ndaj Barcelonës në “Camp Nou”, ngjitet në vendin e parë

Më pas është Ramadani i cili gjuan nga jashtë zonës por fluturon sferën mbi traversë.