Aktori shqiptar shet libra në rrugë, Vesa Luma: Shteti nuk ka respekt për artistët

Këngëtarja e njohur, Vesa Luma ka reaguar së fundmi për situatën e vështirë të aktorit dhe autorit të disa librave, Çun Lajçin.

Përmes një postimi në rrjetin social instagram, ajo e ka vlerësuar lart figurën e aktorit duke thënë se si ka mundësi që shteti nuk ka minimum respekti për artistët e tillë.

“Gjithë jetën ia kushton artit, teatrit, skenës, librave dhe në fund….

LEXO EDHE  Beniada e papërmbajtshme! Puth dhe lëpin Ilirin (Video)

Si ka mundësi që shteti nuk ka minimum respekti për artistët e sidomos për një gjeneratë të tillë që kanë dhënë aq shumë për këtë vend. Çun Lajçi”, kanë qenë fjalët e këngëtares.

Prej disa kohësh, Vesa po qëndron në Kosovë pas një mungese të gjatë për shkak të situatës që u krijua nga pandemia.