Video/ San Marino godet për herë të parë portën polake, shihni reagimin epik të Lewandowskit

Paralel me ndeshjen Hungari-Shqipëri mbrëmjen e djeshme luajtën dhe rivalët tanë në grup Polonia me San Marinon.

Sfida përfundoi me një triumf të thellë të polakëve, 5-0 duke ruajtur ritmin e Shqipërisë në Grupin I. Sfida ishte totalisht e dominuar nga vendasit që zotëruan 79% të mbajtjes së topit dhe tentuan portën 32 herë.

Por 5 minuta nga fundi, San Marino bëri gjuajtjen e vetme në portën e Polonisë duke provuar një supergol nga distanca. Ky moment ishte epik pasi Robert Levandovski nisi të qeshte nga stoli duke duartrokitur kundërshtarin për ‘sforcon’ e madhe.

LEXO EDHE  “Idiot”, ndizet sërish dueli Verstappen-Hamilton

Kujtojmë që Shqipëria dhe Polonia do të ndeshen ditën e martë në sfidën jetike që di të na siguronte një vend në fazën play-off të Botërorit ‘’Katar 2022’’.