Tragjike/ Bie avioni me parashutistë, ndërrojnë jetë 19 persona (Video)

Një ngjarje e rëndë raportohet të ketë ndodhur në Rusi, ku 19 persona kanë ndërruar jetë pas rrëzimit të një avioni me parashutistë.

Mediat vendase bëjnë me dije se avioni L-410 me parashutistët e klubit lokal u rrëzua në zonën e Menzelinskut. Në bord ndodheshin 23 persona mes të cilëve 21 parashutistë dhe 2 anëtarë të ekuipazhit.

Informacioni u konfirmua nga shërbimi i zyrës së shtypit të drejtorisë rajonale të Ministrisë së Situatës së Emergjencave.

LEXO EDHE  Mbretëresha shtrohet në spital. Si është gjendja e saj?

Njësitë e shpëtimit janë nisur drejt vendit të ngjarjes. Nga informacionet paraprake, dyshohet se pas rrëzimit avioni shpërtheu në flakë